Чиста Плива - Чисто Језеро

11.07.2017.

Језеро, 07.07.2017. – Под слоганом Чиста Плива, Чисто Језеро, и у организацији општинске администрације и начелнице општине, Снежане Ружичић, окупили су се мјештани Језера да заједно са рафтерима бањалучког Кањона, као носиоца пројекта  и њиховим колегама из РК Дабар из Доњег Вакуфа и РК Јајце из Јајца очисте ријеку Пливу и њено  приобаље.  У акцију су, поред рафтера и мјештана, од самог почетка укључене и Оружане снаге БиХ. Самој акцији одазвао се велики број мјештана, па је начелница општине имала много разлога за задовољство.

“Ми смо се данас организовали у намјери да се укључимо, максимално, у овај пројект којег је покренуо и којег реализује бањалучки рафтинг клуб Кањон. Драго нам је што постали саставни дио једне, уистину, сјајне иницијативе. Ми заиста дугујемо велику захвалност овим људима, и рафтерима и припадницима Оружаних снага који су пожртвовано чистили ријеку Пливу на територији општине Језеро. Посебно сам задовољна чињеницом да се пуно наших грађана укључило у данашњу акцију, пуно младих људи, што је веома битно јер је Плива највећи и најважнији ресурс наше мале општине”, рекла је начелница општине Језеро, Снежана Ружичић.

Посљедња етапа еколошке регате која се реализује у оквиру Иницијативе за Чист Врбас, протекла је радно. У акцији су од раног јутра учествовали рафтери и припадници Оружаних снага, а придружио им се велики број мјештана, казао је предсједник бањалучког рафтинг клуба Кањон, Александар Пастир не кријући задовољство реакцијом мјештана и добрим оџивом за учешће у самој акцији.

“Ми смо данас обавили заиста велики посао. И ми рафтери, и припадници Оружаних снага БиХ, и мјештани. Сви заједно. У саму акцију се укључио заиста велики број људи и ја захваљујем начелници општине на одличној организацији и подршци коју смо добили. Цијелим током и Врбаса и Пливе, имали смо подршку локалних власти и мјештана, и стичем утисак да је ипак већи број оних који су схватили значај и важност овога што ми радимо. Ипак, подсјећам да ми нисмо комунално предузеће, и да је циљ оваквих акција подстаћи људе да размишљају, подстаћи локалне власти да предузму све што могу да нам се овакве ствари више не дешавају, да једноставно спасимо наше ријеке, да спасимо Врбас и његове притоке”, казао је Пастир.

Он је нагласио да је акција, од прве етапе, од Доњег Вакуфа, па све до данас, протекла онако како је било и планирано, да су и временске прилике организаотрима и учесницима акције ишле на руку, а да ће тек у наредних неколико дана, након што се изврши анализа и прикупе подаци са свих етапа,  бити познати прави ефекти акције. Подсјећамо, акција чишћења Врбаса и Пливе, почела је 04. јула након састанка Иницијативе за Чист Врбас, у Доњем Вакуфу, а финале акције је велика Туристичка регата од Крупе на Врбасу до Бањалуке која ће се одржати 12.08.2017.