Иновирање демократског учешћа на локалном нивоу у Босни и Херцеговини

13.06.2024.

Предсједник Скупштине општине Језеро, Момир Савић и представник општине, Милорад Каурин учествују на четвртом састанку Платформе за размјену међу општинама и градовина у БиХ у организацији Савјета Европе у БиХ на тему "Унапређење и заштиту људских права на локалном нивоу" који се одржава на Јахорини, Хотел Вучко.
Овај догађај организује се у оквиру пројекта " Иновирање демократског учешћа на локалном нивоу у Босни и Херцеговини " којег спроводи Конгрес локалних и регионалних власти у склопу Акционог плана Савјета Европе за Босну и Херцеговини за период од 2022. до 2025. године.
Пројекат има за циљ побољшати квалитет локалне демократије и створити могућности за грађане да се укључе у иновативне партиципативне процесе у Мостару и другдје у Босни и Херцеговини.
Такођер, подстиче нове демократске приступе, отворену власт, јавну етику, транспарентно и инклузивно креирање локалне политике у земљи.

Момир Савић