Inoviranje demokratskog učešća na lokalnom nivou u Bosni i Hercegovini

13.06.2024.

Predsjednik Skupštine opštine Jezero, Momir Savić i predstavnik opštine, Milorad Kaurin učestvuju na četvrtom sastanku Platforme za razmjenu među opštinama i gradovina u BiH u organizaciji Savjeta Evrope u BiH na temu "Unapređenje i zaštitu ljudskih prava na lokalnom nivou" koji se održava na Jahorini, Hotel Vučko.
Ovaj događaj organizuje se u okviru projekta " Inoviranje demokratskog učešća na lokalnom nivou u Bosni i Hercegovini " kojeg sprovodi Kongres lokalnih i regionalnih vlasti u sklopu Akcionog plana Savjeta Evrope za Bosnu i Hercegovini za period od 2022. do 2025. godine.
Projekat ima za cilj poboljšati kvalitet lokalne demokratije i stvoriti mogućnosti za građane da se uključe u inovativne participativne procese u Mostaru i drugdje u Bosni i Hercegovini.
Također, podstiče nove demokratske pristupe, otvorenu vlast, javnu etiku, transparentno i inkluzivno kreiranje lokalne politike u zemlji.

Momir Savić