18. редовна сједница Скупштине општине Језеро

19.04.2023.

Дана 19.04.2023. године ( сриједа ) са почетком у 09:00 часова, у скупштинској сали општине Језеро одржана је 18.редовна сједница СО Језеро.
За сједницу је предложен сљедећи:

Д Н Е В Н И    Р Е Д

1. Разматрање и усвајање приједлога Закључка о усвајању Извода из записника са 17. сједнице Скупштине општине Језеро;

Извјестилац: Предсједник Скупштине општине Језеро

2. Разматрање и усвајање приједлога Рјешења о избору и именовању чланова Наџорног одбора ЈКП „Комунално Језеро Плива" д.о.о. Језеро;

Извјестилац: Комисија за избор и именовање

3. Информација о стању и могућностима развоја пољопривредне производње на подручју Општине Језеро и усвајање Програма прољетне сјетве за 2023.годину.

Извјестилац: Стручни сарадник за пољопривреду, шумарство и водопривреду

4. Извјештај о раду цивилне заштите за 2022. годину.
Извјестилац: Начелник општине

5. Приједлог културних активности на подручју општине Језеро за 2023. годину са финансијским планом.

Извјестилац: Начелник општине

6. Разматрање и усвајање приједлога Закључка којим се прима к знању оставка Драгане Карага на мјесто предсједника СО Језеро и оставка Шевала Рибића на мјесто потпредсједника СО Језеро.

Извјестилац: Комисија за избор и именовање

7. Разматрање и усвајање приједлога Рјешења о именовању Комисије за спровођење поступка тајног гласања за избор предсједника и потпредсједника Скупштине општине Језеро;

8. Разматрање именовања предсједника Скупштине општине Језеро;

9. Разматрање именовања потпредсједника Скупштине општине Језеро;

10. Текућа питања

На редовној 18.сједници за предсједника СО Језеро изабран је Момир Савић из СНСД -а.

(Избор се вршио по констатованој оставци досадашњег предсједника СО)

Такође, данас  за потпредсједника СО Језеро изабран је Илија Качар из ДНС-а.

(Избор се вршио по констатованој  оставци досадашњег потпредсједника СО који је био  из Странке за БИХ)