18. redovna sjednica Skupštine opštine Jezero

19.04.2023.

Dana 19.04.2023. godine ( srijeda ) sa početkom u 09:00 časova, u skupštinskoj sali opštine Jezero održana je 18.redovna sjednica SO Jezero.
Za sjednicu je predložen sljedeći:

D N E V N I    R E D

1. Razmatranje i usvajanje prijedloga Zaključka o usvajanju Izvoda iz zapisnika sa 17. sjednice Skupštine opštine Jezero;

Izvjestilac: Predsjednik Skupštine opštine Jezero

2. Razmatranje i usvajanje prijedloga Rješenja o izboru i imenovanju članova Nadžornog odbora JKP „Komunalno Jezero Pliva" d.o.o. Jezero;

Izvjestilac: Komisija za izbor i imenovanje

3. Informacija o stanju i mogućnostima razvoja poljoprivredne proizvodnje na području Opštine Jezero i usvajanje Programa proljetne sjetve za 2023.godinu.

Izvjestilac: Stručni saradnik za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu

4. Izvještaj o radu civilne zaštite za 2022. godinu.
Izvjestilac: Načelnik opštine

5. Prijedlog kulturnih aktivnosti na području opštine Jezero za 2023. godinu sa finansijskim planom.

Izvjestilac: Načelnik opštine

6. Razmatranje i usvajanje prijedloga Zaključka kojim se prima k znanju ostavka Dragane Karaga na mjesto predsjednika SO Jezero i ostavka Ševala Ribića na mjesto potpredsjednika SO Jezero.

Izvjestilac: Komisija za izbor i imenovanje

7. Razmatranje i usvajanje prijedloga Rješenja o imenovanju Komisije za sprovođenje postupka tajnog glasanja za izbor predsjednika i potpredsjednika Skupštine opštine Jezero;

8. Razmatranje imenovanja predsjednika Skupštine opštine Jezero;

9. Razmatranje imenovanja potpredsjednika Skupštine opštine Jezero;

10. Tekuća pitanja

Na redovnoj 18.sjednici za predsjednika SO Jezero izabran je Momir Savić iz SNSD -a.

(Izbor se vršio po konstatovanoj ostavci dosadašnjeg predsjednika SO)

Takođe, danas  za potpredsjednika SO Jezero izabran je Ilija Kačar iz DNS-a.

(Izbor se vršio po konstatovanoj  ostavci dosadašnjeg potpredsjednika SO koji je bio  iz Stranke za BIH)