ЈАВНИ УВИД - градња на језеру Ђол

08.07.2024.

ЈАВНИ УВИД - градња на језеру Ђол

Дана  08.07.2024.године (понедјељак) са почетком у 16:00 часова у сали Скупштине општине Језеро, одржана је презентација и јавни увид - градња на Великом језеру Ђол.

➡️Одржан је први почетни Панел 1: Велико Језеро Ђол, који је препознат као једно од тренутно најатрактивнијих туристичких потенцијала општине Језеро и обухваћен је

Стратегијом развоја општине Језеро 2019-2028. год., а све у циљу изналажења начина и могућности за планску и законску  изградњу на Великом језеру Ђол.

Дипломирани инж. архитектуре Дајана Ружичић присутнима је представила увид у стратегију планирања изградње око урбане зоне ''ВЕЛИКО ЈЕЗЕРО ЂОЛ'', у циљу презентовања плана градње којим ће се очувати природни изглед земљишта, језера, његовог приобаља, као и очување и заштита животне средине.Квалитетном израдом планске документације и студиозним приступањем овој стратегији, градња на Великом језеру Ђол биће једна цјелина, а у будућности сигурно атрактиван туристички комплекс.

Презентацији су присуствовали и власници парцела према Катастарском плану к.о.Језеро на подручју Великог језера Ђол, који су упознати са стратегијом за планирање, те су слободно изнијели своје приједлоге и сугестије како би у будућности туристички потенцијал језера доживио своју експанзију, а све у циљу заједничког интереса власника и локалне заједнице.
Власници парцела на Великом језеру Ђол као и остали становници општине Језеро у року од 15 дана, могу да на адресу-мејл nacelnik@opstinajezero.org  или контакт телефон 050/290-057 доставе своје приједлоге и сугестије за израду стратегије.

Све квалитетне пристигле приједлоге и сугестије настојаћемо да уврстимо у израду стратегије како бисмо на крају добили што квалитетнији финални производ који ће бити од великог значаја како за локалну заједницу тако и за власнике парцела и све туристе и посјетиоце Великог језера Ђол.

Приказана презентација плана изградње на Великом језеру Ђол, коју је представила Дајана Ружичић,дипл. инг. аритектуре,  доступна је на веб сајту општине Језеро, на следећем линку можете погледати презентацију https://prezi.com/view/V6BFnRObWJxehk6pHarg/

..