Церемонија уручивања чекова и потписивања уговора са представницима неформалних група младих чији су пројекти одобрени у оквиру програма ”Омладинска банка Језеро”

23.04.2021.

У оквиру програма ”Омладинска банка Језеро”, коју партнерски подржавају Општина Језеро и Фондација Мозаик, у Скупштинској сали Општинске управе данас је одржана церемонија уручивања чекова и потписивања уговора са представницима двије неформалне групе младих чији су пројекти одобрени у оквиру овог програма.

Сарадња између Фондације Мозаик и Општине Језеро наставља се и у 2021. години у складу са потписаним Меморандумом о сарадњи, којим је  дефинисанаа основа сарадње на успостави и развоју програма Омладинске банке који омогућава младима од 17 до 35 година да препознају друштвене проблеме у својим заједницама и рјешавају их кроз друштвене пројекте.

Тренутно је у току реализација два пројекта, "Сви у парк 2" и "Читаоница".

Начелница општине Језеро предложила је младим људима да искористе ову додатну прилику и да аплицирају са својим пројектима, јер кроз овај програм развијају свој активизам, раде конкретне ствари у локалној заједници и имају подршку за покретање пословних идеја.
На сљедећем линку можете погледати детаљне информације о II Позиву за младе 2021 Омладинске банке Језеро https://www.opstinajezero.org/sr/omladinska-banka-jezero-%E2%80%93/n1321