Mreža lokalnih vijećnica i odbornica u BiH „Više od kvote“

23.08.2021.

Dana, 20. avgusta 2021. godine, načelnica opštine Jezero, Snežana Ružičić bila je panelistica  panel diskusiji Osnivanja Mreže lokalnih vijećnica/odbornica u BIH, pod nazivom “Više od kvote”, organizovane od strane Westminster fondacije.

Članice Mreže su žene iz različitih političkih stranaka, iz većih gradova ali i manjih lokalnih zajednica, što Mrežu čini ne samo istinski raznovrsnom nego i jedinstvenom na političkoj sceni. Prednosti ovakvog ženskog političkog povezivanja su brojne: uspostavljanje dugoročnih poslovnih kontakata, prilika da se čuju drugačija mišljenja i razmijene iskustva.

Načelnica je iznijela svoje lično iskustvo žene aktivne u politici na temu ženskog djelovanja u javnom prostoru i o tome kako nametnuti agendu u istom i kreirati svoje mjesto. Takođe, iskazala je zadovoljstvo što teme poput ovih, postaju sve češće i češće jer smatra da žene nisu samo kvota, nego jedan od sastavnih dijelova političkog života bilo koje države.