POSJETA ŠEFA PREDSTAVNIŠTVA SRPSKE U AUSTRIJI OPŠTINI JEZERO

22.07.2021.

Danas 22. jula 2021. godine u zgradi opštine Jezero, održan je radni sastanak sa šefom predstavništva Republike Srpske u Austriji, gospodinom Mladenom Filipovićem.

Tokom ovog sastanka iskazana je važnost međusobne podrške između Republike Srpske i njenog predstavništva u Austriji, te je napomenuto takođe da bi bilo od ključne važnosti povezati austrijske investitore za lokalnim firmama kako bi se pružila dodatna podrška privrednicima, te povećao izvoz Srpske prema Austriji.

Filipović je naglasio da postoje tri faze koje se nude od strane Predstavništva, a prva je biznis registar dostupan na zvaničnoj stranici Predstavništva na kojoj privredna preduzeća imaju mogućnost promocije i prevod podataka o preduzeću na njemački jezik, a sve to u saradnji sa austrijskom privrednom komorom.
Naglasak je stavljen na pružanje podrške lokalnim preduzetnicima  u smislu istupanja na tržište, analize tržišta i komunikacije sa privrednicima, te eventualni izlazak i plasiranje robe  u Austriju.